AKTİVİTELER

Likya'nın önemli kentlerinden olan Kaş, ilçeyi çevreleyen antik döneme ait kentler ve tarihsel değerlerle doyumsuz kültür seyahatleri; Akdeniz'in derinlerde yarattığı heyecanları doruklarda hissettiren sualtı dalışları; nehirlerde yapılan macera dolu kano turları, ekolojik uyumun keşfedildiği doğa yürüyüşleri; derin ve karanlık mağaralara teknik donanımlı mağara dalışları; yuksek dağlardan turkuaz renkli suların manzarasına süzülen yamaç paraşütü; Akdeniz'de değerli taşları andıran adalar ile cevreye yapılacak Mavi Yolculuklar ve tekne turları ve bir çoğu sizi bekliyor.


BİNİCİLİK

Turkiye'nin en uzun kumsalı olan görkemli antik Patara Kumsalı'nda gerçekleşen, birbirinden güzel atlarımızla 18 kilometre devam eden turunuza denizden gelen sıcacık ruzgarı yüzünüzde hissederek o unutulmaz anları hafızalarınıza hiç silinmeyecek bir şekilde kazıyoruz.

BİSİKLET TURU

Özgürlüğe pedal vurmanın dayanılmaz hazzını yaşamak için dağ bisikletleri ile Toros'ların eteklerinde, deniz seviyesinden 1600 metre yükseklikte Akdeniz köylerinin ve nesli tükenmekte olan sedir ormanlarının arasından geçerek, şehrin stresinden uzaklaşabilirsiniz.

DENİZ KANOSU

Denizin adeta yakasına iliştirilmiş bir nazar boncuğu olan, şirin Üçağız Köyü'nden kanolarla yolculuğunuza başlayarak Temimoussa Antik Kenti'nin, Nekropolü'nün ve Simena Kalesi'nin önünden geçerek kendinizi adeta antik zamanda yolculuk yaparken bulacaksiniz. Kekova Adası'na ve onun koynunda boylu boyunca uzanan Batık Kente doğru kürek çekerken hem genel kültürünüzü arttıracak hem de eğlenceli vakit geciriceksiniz.

JEEP SAFARİSİ

Sizlere doğanın, tarihin, kültürün ve eğlencenin iç içe olduğu muhteşem bir kokteyl sunuyoruz. Işık ülkesi Likya Medeniyeti'nin başkenti olan Xanthos Antik Şehri'ni tarih dinletileri arasında keşfetmekle birlikte tarihe doyduktan sonra ise Işık ülkesinin ikinci başkenti ve ülkemizin en uzun kumsalına sahip olan Patara yolunuzu dört gözle bekliyor olacak.

KANYON GEÇİŞİ

Macera ve adrenalini iliklerinize kadar hissedeceğiniz kanyon gezisi, Kaş çevresinde yaşları neredeyse 2000 olan Hacıoğlan ve Kıbrıs Kanyonlarından birinde mukemmel manzaralar eşliğinde gercekleşecek. Profesyonel rehberler eşliğinde doğa anaya karşı mücadelenin hazzını yaşayacaksınız.

KÜLTÜR TURLARI

Likya Medeniyeti'nin 6 önemli kenti arasında olan Myra, yaşadığı dönemin en önemli azizlerinden olan Aziz Nikola (Noel Baba), Akdeniz'in eşsiz kıyı manzarasına sahip Arycanda antik kenti, dunyanın ilk federatif cumhuriyeti olan Likya Birliği'nin başkenti olan Arna ya da bilinen adi ile Xanthos antik şehri, dini merkezli olan Ana Tanrıça Leto için yapılmış Letoon, güneş tanrısı Apollon ve Aziz Nicola'nın doğum yeri olan Patara, denizin altında olan gizemli Batık Kent, şirin bir kıyı köyü olan Kale Köy ya da antik adı ile ünlü Simena yı ziyaret etme sansı bulabilirsiniz.

NEHİR KANOSU

Antik Xanthos Nehri, bugünku ismi ile Esen Çayı üzerinde maceraya doğru kürek çekerek, belirli alanlarda mola verebilir, camur banyosu yaparak cildinizde parlak bir görünüme sahip olup guzel bir aktiviteye imzanızı atabilirsiniz.

TEKNE TURLARI

Akdeniz'in maviliklerinde gerçekleşen yolculuklarımız da rotalar Kekova, Meis ve adalardır. Bu yolculuklarda; turkuaz mavisi rengi ile Akvaryum Koyu, denizin içinde bulunan şehir Batık Kent, gizemli görünümü ile Korsan Magarası, Likya döneminden kalan kale ve kral mezarlarını incelerken ayni zamanda konforlu bir şekilde eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Bunun yanı sıra yüzerek gidilebilecek kadar yakınmış hissi veren Meis adası, güzel Yunan yemekleri yiyip, sakin ve huzurlu bir gün geçirebileceğiniz hoş bir adadır. Tarihi kilisesi, müzesi, camisi ve kalesi ile sizleri beklemektedir.

TÜPLÜ SUALTI DALIŞI

Dunya'nın en iyi 10 dalış noktasından biri olan Kaş'ta birbirinden farkli 20 noktada dalış yapılması mümkün. İster sabah ister öğleden sonra Kaş ve çevresinde inanılmaz sualtı güzelliklerini keşfedebilir, dalış turizmi için özel olarak batırılmış olan Dünya'nın en eski gemi batığı Uluburun Replika'sını, isterseniz II. Dünya Savaşı'ndan kalma kargo uçağını ve bunlar gibi bir çoğunu inceleyebilirsiniz. Ayrıca daha önce hiç dalış yapmamış olanlar için de deneme dalışı yapma imkanı sunuyor, bu guzellikten herkesin yararlanmasını sağlıyoruz.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Işık ülkesi Likya'nın gökyüzünde, kuşlar gibi özgürce uçmak, yüzünüzde rüzgarın esintisini hissetmek, uçsuz bucaksız mavi-yeşili solumak ve Kaş - Meis arasında keyif çatıp, muhtesem manzara karşısında büyülenmeniz için yamaç paraşütü sizleri bekliyor. Adrenalini damarlarınızda hissetmek istiyorsanız yamaç paraşütü tam size gore.

YÜRÜYÜŞ

Fakdere Limanağzı (Sebeda) veya Phellos'tan yola çıkarak Likya Yolu'ndan Kaş'a kadar devam eden yürüyüşümüze antik nekropolünden kalma mezarlar eşlik ediyor. Eşsiz Kaş manzarası eşliğinde bu harika yürüyüş özellikle aileler için harika bir aktivite.